Etykiety na rolce

image

Treść artykułu:

 1. Definicja, cechy charakterystyczne, właściwości produktu
 2. Zalety
 3. Zastosowania
 4. Rozmiar i kształt etykiety na rolce
 5. Nawijanie etykiet
 6. Wniosek

Definicja, cechy charakterystyczne, właściwości produktu

Etykiety rolkowe to etykiety naklejane na podłoże i zwijane w rolkę. Forma rolki jest odpowiednia do drukowania zmiennych informacji na drukarce i jest łatwa w użyciu, przechowywaniu i transporcie.

Etykiety na roli mają różne właściwości w zależności od materiału użytego do produkcji. Materiał dobierany jest na podstawie procesów technologicznych / transportowych / produkcyjnych klienta. Na przykład, dla produktów o krótkim cyklu życia i w warunkach pokojowych, zalecamy wybór etykiety ekologicznej. Z kolei do wymagających powierzchni lub w ekstremalnych warunkach zalecamy etykiety termiczne typu top. Specjalna powłoka wierzchnia jest bardzo odporna na czynniki zewnętrzne i zachowuje nadrukowaną informację przez długi czas.

Mówiąc o funkcjach etykiet samoprzylepnych, wymieńmy główne z nich:

 • Informacyjne - nanoszenie zmiennych informacji takich jak kod kreskowy, informacje o producencie lub miejscu odbioru/magazynowania przesyłki. Jest to ważna funkcja zarówno dla całego łańcucha osób mających styczność z etykietowanym produktem, jak i dla konsumenta końcowego (jeśli mówimy o żywności).
 • Marketing - konkurencja i walka o uwagę klienta zmusza biznesmenów, marketerów i projektantów do wymyślania prawdziwych arcydzieł. Obraz na etykiecie w tym przypadku ma charakter zarówno informacyjny, jak i promocyjny.

Oczywiście powyższe funkcje będą działać w stu procentach tylko wtedy, gdy etykiety samoprzylepne na rolce będą wykonane z wysokiej jakości materiałów i będą spełniać określone specyfikacje.

Zalety

Warto wspomnieć:

 • Łatwość użycia, przechowywania i transportu produktu
 • Różnorodność materiałów i możliwość drukowania etykiet dostosowanych do potrzeb klienta. Dostępne w naszej drukarni
 • Korzyść finansowa dla klienta. Indywidualna korzyść przy zamawianiu etykiet w hurtowych ilościach.

Obszary zastosowania

Jedną z największych branż stosujących etykiety samoprzylepne jest logistyka. Etykietowanie jest niezbędne do funkcjonowania większości procesów w magazynach, do wysyłki. Naszym produktem zainteresowani są również kurierzy i firmy kurierskie.

Kolejną branżą, która wymaga dużej ilości etykiet jest handel detaliczny i hurtowy. Nie ulega wątpliwości, że absolutnie wszyscy zaangażowani w proces nie mogą obejść się bez naklejki na produkcie. Producent lub dystrybutor nie może sprzedać produktu w sklepie, sprzedawca detaliczny nie może sprzedać produktu, a klient nie może odczytać podstawowych parametrów i co najważniejsze, jeśli chodzi o produkty spożywcze, nie może stwierdzić świeżości produktu.

Farmaceutyki to kolejna branża, w której etykiety odgrywają ważną rolę.

Firmy spożywcze znakują produkty praktycznie na każdym etapie produkcji.

Rozmiar i kształt etykiety na rolce

Rozmiar etykiety może być absolutnie dowolny. Istnieje zakres rozmiarów, tzw. standard, jak np. 58 x 40. Oprócz typowych rozmiarów dostępnych na rynku mamy również nietypowe rozmiary, kształty, wykroje lub przestrzenie międzyznakowe. Specjalizujemy się w druku niestandardowych etykiet w ilościach hurtowych. Minimalna ilość zamówienia to wielokrotność kartonów. Skontaktuj się z naszymi menedżerami, aby uzyskać więcej szczegółów na temat wielkości partii i pozycji.

Prostokąt to popularny kształt etykiet. Okrągłe lub kwadratowe etykiety mogą być wykonane według Państwa specyfikacji. Niestandardowe kształty lub wgłębienia są również dostępne na zamówienie w naszej firmie, przy czym obowiązkowe jest podanie dokładnych wymiarów.

Etykiety nawojowe

Ile etykiet mieści się w jednej rolce?

Liczba etykiet na rolce może być dowolna. Dowolna liczba, w ramach ograniczeń. Na rolce może znajdować się nawet pięćset lub dwa tysiące etykiet. Musisz zrozumieć, jaki sprzęt zamawiasz i omówić sam proces etykietowania. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę średnicę piasty i rozmiar samej etykiety.

Wniosek

Etykiety w rolkach to prosty, niedrogi i wygodny sposób znakowania produktów. Szeroka gama dostępnych materiałów pozwala na dokonanie właściwego wyboru i znalezienie odpowiedniej etykiety spełniającej wymagania techniczne procesów biznesowych. Zamawiając druk u producenta, mają Państwo gwarancję odpowiedniej jakości i okresu posprzedażowego. Szybko reagujemy na wszystkie Państwa potrzeby i zapytania, a nasz magazyn surowców pomaga nam w jak najszybszym wykonaniu dla Państwa etykiety. Zamów wycenę, omów indywidualne warunki współpracy i zamknij kwestię wyboru dostawcy. Współpraca z odpowiedzialnym producentem na naszym rynku jest ważna - oceńcie sami.