Skład i zalecenia dotyczące przechowywania etykiet

image

Dzisiejszy rynek etykiet samoprzylepnych jest przytłoczony różnorodnością materiałów, nośników kleju, różnych dekoracji i ozdób. Etykiety samoprzylepne to skomplikowane kompozycje. Występuje w trzech, a czasem czterech warstwach:

  • Podkład - chroni warstwę kleju. Podłoże wykonane jest z papieru silikonowanego. Jest gładka w dotyku i łatwa do odklejenia, gdy naklejka odpadnie.
  • Podkłady klejowe - różnorodne opcje dopasowane do wymagań każdego klienta i każdego budżetu. Wśród popularnych - klej usuwalny (nie pozostawia śladów), klej do opon (nazwa wskazuje do czego służy; jest szczególnie odporny na skomplikowane powierzchnie opon), klej zbrojony (pozostawia ślady, trudno go odkleić) itp.
  • Etykieta - papierowa lub syntetyczna, czysta lub wstępnie zadrukowana (wstępnie zadrukowana kolorowa i czarno-biała grafika lub niezmieniony tekst)
  • Topcoat - specjalna matowa lub błyszcząca warstwa, która chroni etykietę przed ścieraniem.

Jak każdy produkt, etykiety samoprzylepne mają określony czas przydatności do użycia i powinny być przechowywane w warunkach zalecanych przez producenta. Większość rodzajów etykiet jest narażona na działanie czynników zewnętrznych, zwłaszcza etykiety termiczne, których warstwa termiczna traci w pewnym okresie czasu swoje właściwości fizyczne i chemiczne. Co to jest etykieta termiczna? Papier. A papier, jak wiemy, ma tendencję do pochłaniania i uwalniania wilgoci w zależności od jej ilości w powietrzu. Przy niskiej wilgotności (poniżej 40%) papier wysycha i zaczyna się niszczyć, przy wysokiej (powyżej 65%) wchłania wilgoć, a także jest narażony na działanie grzybów i mikroorganizmów. Dlatego warunki przechowywania są proste - etykietę należy przechowywać w zamkniętym opakowaniu, chronionym przed opadami atmosferycznymi, wilgocią, światłem słonecznym i źródłami ciepła. Temperatura przechowywania etykiet wynosi 20-25 °C przy wilgotności względnej 48-52%. Okres trwałości etykiety termicznej nie powinien przekraczać jednego roku!

Temperatura przechowywania

20-25 °С

Wilgotność powietrza

48-52%

Okres trwałości

Do jednego roku

Jak należy przechowywać etykietę samoprzylepną do opon? Nie zaleca się przechowywania tych etykiet na rolkach, ponieważ podczas nawijania etykiety na piastę nacisk na taśmę nie jest równomierny. Może to negatywnie wpływać na przyczepność i utrudniać etykietowanie wyrobów gumowych. Jaki jest właściwy sposób postępowania? Układać w kształcie litery Z. Jeśli jednak etykiety przeznaczone są wyłącznie do drukarki na roli, rolka musi być nawinięta z mniejszym napięciem na wstęgę etykiety.

Szczegóły dotyczące terminów ważności i warunków przechowywania należy zawsze sprawdzać u producenta etykiety. Pamiętaj, że kupowanie "z półki" i stosowanie etykiet w niewłaściwych warunkach może kosztować Cię pieniądze i negatywnie wpłynąć na proces etykietowania w Twojej firmie.

Pytania? Czy możemy obliczyć cenę za etykietę producenta? Zadzwoń lub zostaw zapytanie, gwarantujemy jakość i odpowiadamy za każdy wyprodukowany przedmiot.