Jak zarządzanie danymi środowiskowymi Rockstar może zmniejszyć grzywny o 2/3

image

Spójrzmy prawdzie w oczy - solidne zarządzanie danymi środowiskowymi jest podstawą każdego udanego działu BHP. Przynosi ono niezliczone korzyści, w tym ułatwia raportowanie i utrzymuje zakład w zgodności ze wszystkimi pozwoleniami i przepisami. Wielokrotnie udowodniono, że zakłady z najlepszym zarządzaniem danymi środowiskowymi są najmniej narażone na niezgodność z przepisami. Nie wierzysz nam? Czytaj dalej...

Sekretny sos" innowacyjnych specjalistów

Dobre zarządzanie danymi nie tylko uchroni Cię przed kłopotami, ale to nie wszystko. Bez względu na to, jak uważnie obserwujesz swój zakład, pracownik może przypadkowo coś rozlać lub element technologii sterowania może się nagle zepsuć.

Są to sytuacje, na które po prostu nie masz wpływu. Można podjąć kroki w celu zminimalizowania takich zdarzeń, ale wypadki się zdarzają.

Rockstar w zarządzaniu danymi środowiskowymi może jednak przyjść na ratunek w tych trudnych sytuacjach, gdy zakład przypadkowo nie spełnia wymogów. Nawet jeśli nie udało Ci się zapobiec incydentowi, sposób, w jaki zarządzasz danymi, ma ogromny wpływ na to, jak kosztowna i skuteczna będzie naprawa.

Oto niezwykły przykład z akt spraw prowadzonych przez ERA...

42 zezwolenia!?

Zakład jednego z klientów odczuwał silną presję związaną z 42 pozwoleniami. Co gorsza, wiele z nich wymagało ciągłego lub niemal ciągłego monitorowania.

Zespół środowiskowy zakładu musiał dokonywać pomiarów przepływu wody co cztery godziny (co najmniej) w trakcie działalności. Oznaczało to, że zakład potrzebował 3 specjalistów na pełen etat, aby spełnić ten minimalny wymóg zgodności.

Rozwiązaniem było wdrożenie w pełni zintegrowanego i zautomatyzowanego systemu zarządzania danymi środowiskowymi. System CEM (Continuous Emissions Monitoring) został wprowadzony w celu zautomatyzowania zbierania danych. Umożliwił on również zespołowi otrzymywanie powiadomień e-mail dotyczących wydajności zakładu w każdej minucie jego pracy.

Automatyzacja danych na ratunek

Zapisy te mają kluczowe znaczenie w sytuacjach awaryjnych i niezgodności z przepisami, ponieważ pozwalają zespołowi działać proaktywnie, jeśli groźba niezgodności z przepisami pojawi się z brzydką głową. Posiadając raport z przebiegu operacji minuta po minucie, wiesz dokładnie, jak długo nie spełniałeś wymogów, zamiast przyjmować najgorszy scenariusz.

Uzyskanie raportu godzinowego pomogło również uniknąć przestojów sprzętu, oszczędzając godziny frustrującej pracy związanej z ponownym uruchomieniem i raportowaniem.

Niestety, nawet najlepiej utrzymany sprzęt może ulec nieoczekiwanej awarii. Pewnego dnia w płuczce wodorochlorowej zakładu wystąpił spadek ciśnienia poza dopuszczalnym zakresem (jak wyszczególniono w jednym z pozwoleń dla zakładu).

Oznaczało to, że za każdą minutę pracy zakładu w tym czasie, firma nie spełniałaby wymogów i byłaby narażona na rosnące kary z tytułu niezgodności z przepisami.

Z pomocą zautomatyzowanego systemu ostrzegania zespół EH&S był w stanie przywrócić zgodność zakładu z przepisami tak szybko, jak to możliwe.

Oczyszczanie praktyk zarządzania danymi

Coważniejsze, zespół był w stanie przejrzeć swoje dane i prześledzić minuta po minucie, jak długo płuczka nie spełniała wymogów. To dogłębne zarządzanie danymi środowiskowymi pozwoliło im udowodnić, że okres niezgodności był krótszy niż 24 godziny.

Wiedzieli dokładnie, przez ile minut płuczka nie działała prawidłowo i o ile przekraczała limity określone w pozwoleniu. Kiedy przyszedł czas na zgłoszenie niezgodności organom regulacyjnym, mogli z całą pewnością wykazać, że okres niezgodności był krótszy niż 24 godziny.

W przeszłości kierownik BHP w tym zakładzie oszacowałby okres niezgodności.

W tym przypadku, najlepsze oszacowanie zespołu wynosiło 3 dni.

Oznacza to, że musieli zgłosić naruszenie trwające pełne 72 godziny i zapłacić zawyżone kary za niezgodność.

Możliwość zgłoszenia i zapłacenia za mniej niż jeden dzień pozwoliła firmie zaoszczędzić grzywny, które były o wiele wyższe niż te, które faktycznie musieli zapłacić - o 2/3 więcej!

Dla tego zakładu solidne praktyki zarządzania danymi środowiskowymi to nie tylko sposób na zachowanie zgodności z przepisami: to także jedno z najlepszych narzędzi zespołu do usuwania skutków incydentów i minimalizowania strat w zyskach.

Dowiedz się więcej na: http://chemiadoczyszczenia.pl