Zrównoważony łańcuch dostaw był w centrum uwagi na targach Assent Evolve

image

Dziesięć lat temu zrównoważony rozwój łańcucha dostaw nie był na radarze większości producentów. Od tego czasu wiele się zmieniło. 2 czerwca setki specjalistów ds. zgodności produktów, ESG i łańcucha dostaw z największych producentów na świecie spotkały się na konferencji Assent Evolve, aby zagłębić się w tematykę zrównoważonego rozwoju łańcucha dostaw. Razem, pod okiem czołowych ekspertów od zgodności produktów po ESG, uczyli się, dzielili i rozwijali nowe umiejętności, które będą kluczowe w nadchodzących latach. Oto kilka najważniejszych momentów z tego niesamowitego wydarzenia!

Budowanie dla przyszłości

Wysłuchaliśmy Pii Heidenmark Cook, byłej dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA, która omówiła, jak skutecznie budować organizację na przyszłość. Mówiła o kluczowej roli, jaką odgrywają producenci w eliminowaniu działań szkodliwych dla środowiska oraz o tym, jak wykorzystać technologię do wprowadzania bardziej zrównoważonych zmian w złożonych łańcuchach wartości.


8 czerwca weźmiemy udział w konferencji Assent Evolve North America, podczas której przeanalizujemy zrównoważony rozwój łańcucha dostaw z perspektywy Ameryki Północnej. Będzie jeszcze więcej do zobaczenia i zrobienia - rejestracja jest wciąż otwarta!

Zarejestruj się już teraz!


Łączenie zgodności produktów, ESG i zrównoważonego rozwoju łańcucha dostaw

Federica Rizzo, starszy prawnik regulacyjny w UE, wyjaśniła, jak zgodność produktów i ESG są powiązane ze zrównoważonym rozwojem. Jest ona starszym dyrektorem ds. polityki w Europejskim Partnerstwie na rzecz Energii i Środowiska i pokazała, jak producenci mogą spełnić swoje wymagania biznesowe, jednocześnie rozwijając bardziej zrównoważone praktyki.

Przyszłość przepisów

Oczywiście wszyscy chcieli dowiedzieć się, jaka będzie przyszłość przepisów dotyczących zgodności produktów, a Stacey Bowers nie zawiodła. Stacey Bowers, która kieruje zespołem ds. dostępu do rynku globalnego w Compliance & Risks, dała uczestnikom wgląd w zmieniający się krajobraz zgodności z przepisami. Proaktywne firmy mogą wykorzystać jej przewidywania, aby zbudować doskonałe podstawy dla swojego programu zarządzania zrównoważonym łańcuchem dostaw.

Budowanie programu ESG

Zrównoważony rozwój i ESG były gorącymi tematami na Assent Evolve, a producenci na wszystkich etapach ich podróży ESG skorzystali z sesji poświęconej budowaniu programu. Johanna Terry, prezes i współzałożycielka NovaLoop, przedstawiła, co jest najbardziej istotne dla producentów w kontekście ESG i jak mogą oni rozpocząć budowę skutecznego programu ESG.

Dołącz do nas podczas kolejnego wydarzenia Assent

Czekamy na nasze kolejne wydarzenie Assent Evolve, ale w międzyczasie, przyjrzyjcie się na ekscytujące nadchodzące wydarzenia, które będziemy organizować lub w których będziemy uczestniczyć. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące tego, lub czegokolwiek innego związanego z zarządzaniem zrównoważonym łańcuchem dostaw, prosimy o kontakt z nami na adres info@assent.com.