Dostawcy oprogramowania EHS Compliance: Co musisz o nich wiedzieć

image

Więc zdecydowałeś, że Twoja firma musi poprawić swój system zgodności środowiskowej ... może masz dość, jak długo to trwało, aby wygenerować raporty emisji powietrza lub zarządzania wieloma arkuszami kalkulacyjnymi. Masz szczęście, ponieważ zgodność EH&S jest sektorem zgodności biznesowej, gdzie masz wiele, wiele opcji oprogramowania do wyboru.

Więc co się dzieje dalej?

Następnym krokiem jest wybranie dostawcy oprogramowania środowiskowego, który może spełnić Twoje unikalne potrzeby. To może być trudny proces, jeśli nie wiesz, czego szukać. Kiedy zaczynasz rozmawiać z potencjalnymi dostawcami, ważne jest, aby słuchać pewnych wskazówek, które powiedzą Ci, jak dobrze znają się na rzeczy. Szeroka gama wyboru może być przytłaczająca, ale właściwe informacje z zaufanych źródeł z doświadczeniem w ocenie oprogramowania EHS może sprawić, że proces wyboru bardziej skuteczne i korzystne.

Ten artykuł na blogu przedstawia 4 wskazówki, które pomogą Ci przefiltrować opcje oprogramowania środowiskowego. Zastosuj je podczas rozmów z przedstawicielami firm produkujących oprogramowanie EHS, aby sprawdzić, czy są one w stanie zapewnić wyniki w zakresie zgodności, których potrzebujesz.

Ponieważ cenimy sobie przejrzystość, chcemy oświadczyć, że ERA Environmental Management Solutions jest jednym z wiodących twórców oprogramowania środowiskowego i mamy nadzieję, że weźmiesz nas pod uwagę jako jedną z opcji, które rozważysz, gdy będziesz szukał oprogramowania EHS.

Te wskazówki pochodzą z naszego doświadczenia w rozmowach z ludźmi poszukującymi rozwiązań w zakresie oprogramowania i typów pytań, które zazwyczaj zadają.

Liczy się (właściwe) doświadczenie

Ponieważ zarządzanie środowiskiem może być niewiarygodnie skomplikowane i naraża na szwank Twoją rentowność, nie chcesz powierzyć zarządzania środowiskiem komuś bez doświadczenia. U podstaw każdego dobrego oprogramowania leży głębokie zrozumienie tematu - rzeczywiste doświadczenie z raportami środowiskowymi, wiedza z zakresu chemii i znajomość funkcjonowania procesów w Twojej branży.

Pamiętaj, że doświadczenie wykracza daleko poza liczbę lat, od których dostarczane jest oprogramowanie środowiskowe. Liczba lat tak naprawdę nie daje Ci pełnego obrazu sytuacji.

Zamiast pytać tylko o to, jak długo potencjalny dostawca działa w branży, posłuchaj o ważniejszych rodzajach doświadczeń:

 • Jaka była najtrudniejsza sytuacja związana ze zgodnością, dla której zaprojektowali rozwiązanie?
 • Czy mają już klienta z tej samej branży i z podobnymi zezwoleniami?
 • Czy wiedzą, jakie raporty należy złożyć po prostu patrząc na swoje procesy (czy też musisz im wszystko tłumaczyć?)
 • Czy mają obliczenia i współczynniki emisji wbudowane dla Twojego sprzętu?

Ważne jest również, aby dowiedzieć się, jak duże doświadczenie mają specjaliści ds. ochrony środowiska, a nie tylko twórcy oprogramowania. Elegancko wyglądające oprogramowanie może być w rzeczywistości bardzo płytkie w swoich możliwościach, więc poszukaj konkretnych przypadków użycia, które odpowiadają Twoim potrzebom.

Dowiedz się, czy Twój dostawca spędził czas na rzeczywistym zarządzaniu środowiskiem lub ma silne tło nauk środowiskowych - to doświadczenie oznacza dziesięć razy więcej niż tylko rozwój oprogramowania.

Jest to również najlepszy wskaźnik tego, czy Twój dostawca rozumie, czego tak naprawdę potrzebujesz, a nie tylko tego, co dobrze wygląda na papierze.

Programiści powinni zadawać (właściwe) pytania

Dostawcy oprogramowania środowiskowego zawsze będą musieli zadawać pytania, aby dowiedzieć się, czego będziesz od nich potrzebował. Proces znalezienia odpowiedniego dopasowania będzie ciągłe tam i z powrotem między dostawcą a potencjalnym klientem.

I rodzaje pytań, które zadają mogą być doskonałym wskaźnikiem tego, jak dobre dopasowanie mogą być dla Twojej firmy. Słuchaj uważnie, co oni cię pytają i rodzaj informacji, których potrzebują:

 • Czy próbują ocenić Twoje potrzeby środowiskowe przed rozmową o budżecie? Jest to dobry znak, że wyceniają uczciwie, a nie tylko według tego, ile ich zdaniem będziesz skłonny zapłacić.
 • Czy chcą wiedzieć o wszystkich Twoich procesach, materiałach i punktach emisji w szczegółach? Wielki dostawca oprogramowania będzie chciał wszystkie informacje, które mogą dostać swoje ręce na przed dostarczeniem rozwiązania.
 • Czy oni pytają, czego oczekujesz od ich oprogramowania, czy po prostu powiedzieć, co myślą, że trzeba? Chociaż chcesz kogoś z doświadczeniem, aby dać ci poradę zgodności, nadal powinny być zawsze w fotelu kierowcy.
 • Jeśli nie zapewniają one określoną usługę lub raport, czy pytają, czego szukasz i zrobić wszystko, co w ich mocy, aby dostosować rozwiązanie dla Ciebie?
 • Czy oni mówią o tym, jakie referencje chciałbyś zobaczyć? Każdy dostawca wart swojej soli będzie miał listę referencji, które zakończyły się tego samego raportowania masz, i być skłonny do dzielenia się nimi z tobą.

Oni nie boją się zaangażowania

Twój potencjalny dostawca oprogramowania środowiskowego powinien być skłonny i zdolny do złożenia pewnych obietnic dotyczących ich usług. Jeśli twój dostawca oprogramowania nie jest skłonny umieścić pewne rzeczy na piśmie i powiedzieć je na głos dumnie, to może być czas, aby ponownie rozważyć.

Zanim jeszcze otworzysz swój portfel, upewnij się, że słyszysz te rodzaje obietnic od dostawcy:

 • "Oferujemy pełne wsparcie techniczne w trakcie i po wdrożeniu. Nie zawsze będzie ktoś dostępny, aby pomóc Ci z wszelkimi pytaniami, które możesz mieć."
 • "Mamy gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli nasze oprogramowanie nie dostarczy wyników, które obiecaliśmy. Wiemy, że nasz produkt działa i postawimy nasze pieniądze tam, gdzie są nasze usta."
 • "Wykonujemy całą pracę we własnym zakresie. Żadna strona trzecia nie będzie zajmować się Twoimi danymi ani odpowiadać na telefony pomocy technicznej."
 • "Twoje dane będą zawsze bezpieczne i pewne. Mamy ścisłe środki bezpieczeństwa i wykonujemy pełne kopie zapasowe danych, aby upewnić się, że nic nigdy nie zostanie utracone."
 • "Zawsze jesteś właścicielem swoich danych. Zachowujemy ich poufność i będziemy je przechowywać tylko tak długo, jak nas o to poprosisz."

Jeśli możesz znaleźć dostawcę oprogramowania, który stara się zrozumieć Twoje potrzeby i dostarczyć Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb, pstryknij je....they są w niedoborze.

Przeczytaj recenzje oprogramowania EHS

Strony internetowe z recenzjami oprogramowania, które specjalizują się w recenzowaniu opcji oprogramowania EHS mogą usprawnić poszukiwanie najlepszych narzędzi. Recenzje te dostarczają kluczowych szczegółów wraz z systemem oceny dla użytkowników oprogramowania, aby ujawnić swoje doświadczenia. Zalecamy przeglądanie recenzji oprogramowania EHS, aby ustalić, czy oprogramowanie, które kupujesz, ma wszystko, czego potrzebuje Twoja organizacja.

Capterra

Capterra zapewnia firmom odpowiednie zasoby do wyszukiwania opcji oprogramowania w danej branży. Dzięki regularnie aktualizowanej liście opcji oprogramowania, Capterra umożliwia firmom dostęp do pełnego zakresu opcji oprogramowania EHS . Zapoznaj się z oprogramowaniem firmy ERA, aby zobaczyć, jak dynamiczny zestaw narzędzi zgodności i zarządzania firmy ERA pomaga zakładom w całym przemyśle produkcyjnym. Przeczytaj szczere recenzje od swoich kolegów z branży na temat ich własnych doświadczeń.

Doradztwo w zakresie oprogramowania

Software Advice zapewnia również szeroką gamę opcji oprogramowania dla oprogramowania EHS i innych branż. Z ponad 45 opcji oprogramowania dla EHS, Software Advice jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia filtrowania wyboru według ceny, oceny, opcji wdrożenia i więcej.

Wnioski

Wybór odpowiedniego oprogramowania środowiskowego może być zniechęcającym zadaniem dla firm. Dostawcy oprogramowania muszą być w stanie sprostać potrzebom Twojego zakładu. Najważniejszym zadaniem w wyborze oprogramowania nie jest tylko ograniczona do oprogramowania, ale doświadczenie, wsparcie i wiedza dostawców liczy się również. Uzbrojony w odpowiednie pytania i układ ziemi z zaufanych stron internetowych recenzji, poszukiwanie oprogramowania staje się łatwiejsze do poprawy zgodności, raportowania środowiskowego i zarządzania danymi.