Lider w dziedzinie zarządzania zrównoważonym łańcuchem dostaw, Assent, wprowadza nową markę, której celem jest dalszy rozwój strategiczny

image

Nowa marka sygnalizuje znaczenie ESG i ciągłe zaangażowanie w pomoc złożonym producentom we wprowadzaniu na rynek odpowiedzialnych produktów

OTTAWA, ONTARIO, 1 marca 2022 - Assent Inc. (Assent), wcześniej Assent Compliance Inc., zaprezentowała dziś swoją nową markę - w tym nową nazwę firmy, logo i deklarację misji - jako najnowszy znak znaczącego rozwoju firmy jako lidera w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie zarządzania zrównoważonym łańcuchem dostaw dla producentów.

Assent koncentruje się w szczególności na producentach złożonych, czyli podgrupie producentów z branży sprzętu przemysłowego, elektroniki, urządzeń medycznych, przemysłu lotniczego i obronnego oraz motoryzacyjnego, których produkty charakteryzują się długim cyklem projektowania i okresem trwałości. Co ważniejsze, przy tysiącach części składających się na pojedynczy produkt - i równie wielu dostawcach w ich globalnym łańcuchu dostaw - złożeni producenci mają ekstremalne wymagania dotyczące zrównoważonego łańcucha dostaw. Firmy te potrzebują szczegółowych danych na temat wszystkich warstw działalności dostawców, aby zarządzać ryzykiem biznesowym, zdobywać przewagę konkurencyjną oraz budować zrównoważone firmy i produkty.

Assent ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie we współpracy ze złożonymi producentami w zakresie śledzenia i raportowania priorytetów ESG, takich jak handel ludźmi, współczesne niewolnictwo, substancje toksyczne, minerały konfliktowe i przeciwdziałanie korupcji, a także w aktywnym odkrywaniu i ograniczaniu ryzyka związanego z łańcuchem dostaw oraz zapewnianiu fachowych wskazówek dotyczących najlepszych praktyk. Assent stał się liderem w dziedzinie zarządzania zrównoważonym łańcuchem dostaw, pomagając złożonym producentom lepiej poznać ich łańcuchy dostaw, być bardziej inteligentnym dzięki potężnym danym oraz lepiej się rozwijać, aby wykorzystać możliwości rynkowe. Firma rozszerza swoją strategię, aby wykorzystać swoją wiedzę w zakresie zgodności z przepisami i rozwiązań zrównoważonego rozwoju, aby pomóc swoim klientom w zaspokajaniu stale zmieniających się potrzeb rynkowych.

"Zgodność z przepisami to podstawa wszystkich programów zrównoważonego rozwoju, zwłaszcza w przypadku złożonych producentów" - powiedział Andrew Waitman, Dyrektor Generalny Assent. "Zmiana nazwy firmy i rebranding podkreślają nasze szerokie rozwiązania produktowe, które obecnie obejmują zgodność produktu z przepisami, zgodność handlową oraz ESG i są ukierunkowane na pomoc firmom w realizacji ich programów i inicjatyw w zakresie zrównoważonego rozwoju. Zrównoważony rozwój nie jest możliwy bez uwzględnienia łańcucha dostaw. Dlatego też nasza platforma stale mapuje i monitoruje dostawców, produkty, części i praktyki, aby zapewnić przejrzystość, której potrzebują producenci, aby sprostać najważniejszym globalnym wyzwaniom, wyeliminować stosowanie szkodliwych substancji chemicznych i zmniejszyć wpływ na środowisko".

Szybki wzrost liczby klientów sygnalizuje duży popyt

W 2021 roku Assent odnotował ponad 50% wzrost ARR, a w ciągu ostatnich pięciu lat osiągnął podobne tempo wzrostu. Firma pozyskała również ponad 150 nowych klientów, utrzymała imponujący wskaźnik utrzymania klientów i nawiązała współpracę z setkami obecnych klientów z wielu złożonych branż produkcyjnych.

Wśród obecnych klientów Assent znajdują się takie znane firmy jak GE Appliances, Bombardier, Cook Medical i Polaris. Ci wiodący producenci wykorzystują Platformę Zrównoważonego Rozwoju Łańcucha Dostaw Assent do rejestrowania, śledzenia, raportowania i zarządzania zgodnością łańcucha dostaw z przepisami oraz zrównoważonym rozwojem poprzez deklaracje dostawców.

Rozwiązanie Assent łączy platformę technologiczną SaaS z usługami zarządzanymi oraz zespołem ekspertów ds. regulacji, którzy zapewniają klientom przewagę nad zmianami w zakresie zgodności z przepisami i regulacjami na całym świecie. Assent posiada ponad 50 zintegrowanych rozwiązań produktowych w trzech obszarach: zgodności produktowej, zgodności handlowej oraz ESG. Dzięki zautomatyzowaniu procesu współpracy z dostawcami i umieszczeniu wszystkich danych dotyczących zrównoważonego łańcucha dostaw w jednym repozytorium z łatwymi w użyciu pulpitami nawigacyjnymi, klienci mogą rozpocząć budowanie korporacyjnego obrazu zgodności i zrównoważonego rozwoju. Dzięki Assent, złożeni producenci mogą łatwo zidentyfikować możliwości i potencjalne zagrożenia w głębi swoich łańcuchów dostaw.

"Ze względu na niezwykle skomplikowane łańcuchy dostaw i procesy produkcyjne, złożeni producenci muszą korzystać z technologii cyfrowej, aby pomóc sobie w ulepszaniu i zarządzaniu praktykami zrównoważonego rozwoju w łańcuchu dostaw" - powiedział Kim Knickle, dyrektor ds. badań, ESG i zrównoważonego rozwoju, Verdantix. "W rzeczywistości, imperatyw ESG/zrównoważonego rozwoju dla firm na całym świecie jest teraz jeszcze bardziej kluczowy. Wybierając partnera technologicznego, najlepszym podejściem jest często takie, które uwzględnia unikalne wyzwania dla poszczególnych segmentów przemysłu i ich łańcuchów wartości."

Nowe możliwości ESG

Rozwiązanie Assent dla ESG jest zgodne z Global Reporting Initiative (GRI) oraz Sustainability Accounting Standards Board (SASB) - dwoma najbardziej uznanymi ramami raportowania ESG i zrównoważonego rozwoju.

dwa najbardziej uznane systemy raportowania ESG i zrównoważonego rozwoju, umożliwiające kompleksowe i wiarygodne raportowanie ESG. Ta nowa funkcja umożliwia złożonym producentom głębokie zaangażowanie partnerów z łańcucha dostaw w kwestie związane m.in. z wpływem na klimat, wykorzystaniem zasobów naturalnych, prawami pracowniczymi, zaangażowaniem organizacyjnym oraz różnorodnością, sprawiedliwością i włączeniem społecznym. Rozwiązanie ESG obejmuje bezpośrednie zaangażowanie dostawców za pośrednictwem platformy Assent SaaS, połączone z kontaktami z klientem, programami edukacyjnymi dla dostawców oraz ciągłym monitorowaniem dostawców za pośrednictwem różnych kanałów medialnych i list obserwacyjnych. Klienci korzystający z rozwiązania ESG zaczęli od rozwiązania Assent w zakresie zgodności produktów, a obecnie osiągają głębsze efekty. Przyszłe rozszerzenie rozwiązania ESG planowane jest jeszcze w tym roku.

Zaangażowanie w zrównoważony rozwój

W nowej misji firmy Assent czytamy: "Jesteśmy na misji, aby łańcuchy dostaw złożonych producentów były głęboko i trwale dobre". Ten cel przyświecał nam od samego początku istnienia firmy - jest to kultura oparta na celu, która angażuje się w zrównoważone praktyki biznesowe na wszystkich poziomach działalności. Zespół Assent wcielił zasady zrównoważonego rozwoju w swoje produkty, praktyki biznesowe i zaangażowanie społeczne. Jako lider globalnego ruchu na rzecz integracyjnego, sprawiedliwego i regenerującego się społeczeństwa, Assent należy do zaledwie garstki firm z Ameryki Północnej zajmujących się oprogramowaniem i usługami komputerowymi, które posiadają "status zaawansowany" w programie ONZ Global Compact.

Dowiedz się więcej od Andrew Waitmana, Dyrektora Generalnego Assent, w tym wpisie na blogu.

O firmie Assent Inc.

Assent to rozwiązanie do zarządzania zrównoważonym łańcuchem dostaw, którego celem jest pomoc złożonym producentom w dostarczaniu światu odpowiedzialnych produktów. Ponieważ łańcuchy dostaw nigdy nie były tworzone z myślą o zrównoważonym rozwoju, rozwiązanie Assent sięga głębiej niż dostawcy do ich produktów, a nawet substancji w częściach, aby odwzorować cały genom złożonej produkcji. Assent, kształtowany przez ekspertów ds. regulacji, klientów i dostawców, jest podstawą zrównoważonego rozwoju we wszystkich przedsiębiorstwach. Firma Assent, z siedzibą w Ottawie w Kanadzie, zatrudnia 900 osób zajmujących się rozwiązywaniem problemów i obsługą klientów na całym świecie. Assent ujawnia to, co ukryte, waliduje to, co dobre i pomaga wyeliminować niechciane niespodzianki, dzięki czemu pomaga wygrywać najbardziej zrównoważonym firmom na świecie. Dowiedz się więcej o zrównoważonym rozwoju - od zgodności produktu z przepisami po ESG - na stronie www.assent.com lub dołącz do nas na stronie Assent Careers.

Kontakt dla mediów: Katie Padilla, Assent@padillaco.com lub 202.845.4982