Lista kontrolna ISO 14001 w akcji: Zestawienie linków

image

Certyfikacja ISO 14001 jest jednym z najlepszych sposobów na pokazanie światu, że Twoja firma jest odpowiedzialna za środowisko naturalne i dba o zrównoważony rozwój. Dlatego właśnie tak wiele dużych firm (i wiele małych) zaczyna stosować normy ISO 14001. W rzeczywistości, od 2004 roku liczba certyfikatów ISO 14001 wzrosła o 70%! W jaki sposób udało się im wszystkim dojść do tego punktu?

Istotą normy ISO 14001 jest posiadanie silnego systemu zarządzania środowiskowego (EMS), cyfrowego lub innego, który odpowiada za monitorowanie, ocenę i działania związane z wpływem firmy na środowisko.

Wszystko to polega na stworzeniu podstaw komunikacji wewnętrznej pomiędzy wszystkimi szczeblami organizacji.

Oznacza to raporty środowiskowe, odpowiednią dokumentację i mistrzów środowiskowych w firmie - zarówno w biurach kierownictwa wyższego szczebla, jak i na hali produkcyjnej.

Wielu naszych czytelników jest obecnie w trakcie procesu uzyskiwania certyfikatu ISO 14401 lub rozważa jego wprowadzenie w swoich firmach.

Zdecydowanie warto, jeśli tylko jesteś gotów włożyć w to pracę. Na szczęście istnieją sposoby, aby to ułatwić, takie jak posiadanie systemu zarządzania danymi środowiskowymi lub posiadanie kierownictwa najwyższego szczebla, które rozumie korzyści płynące z silnego działu BHP.

Jeśli jednak nadal czujesz się niepewnie lub masz menedżera, który nie jest jeszcze do końca przekonany, zebraliśmy kilka linków, które powinny pomóc Ci uzyskać lepszy obraz sytuacji i przedstawić mocniejsze argumenty.

Od najlepszych i małych firm, które zastosowały się do listy kontrolnej ISO 14001, po proste przewodniki - te linki do norm ISO 14001 są doskonałym miejscem do rozpoczęcia podróży w kierunku ISO 14001:

  1. Google Gets ISO 14001 (z bloga Google)
  2. Szukasz oprogramowania ISO 14001? Oto, co musisz wiedzieć (z ERA)
  3. Niezwykłe studium przypadku ISO 14001 w adidas (z bloga adidas group)
  4. Główne korzyści wynikające z uzyskania ISO 14001 (z ISO)
  5. Fed United Kingdom otrzymuje certyfikat ISO 14001 (informacja prasowa)
  6. Zagadka oprogramowania ISO 14001 (z ERA)
  7. Dynamic Couriers otrzymuje ISO 14001 (z bloga Dynamic)

Jednym z pierwszych kroków do uzyskania certyfikatu ISO jest ocena organizacji. Jeśli chcieliby Państwo otrzymać bezpłatną ocenę, prosimy o kliknięcie na poniższy przycisk.

Zdjęcie: familymwr