Zarządzanie emisjami do powietrza: 3 proste taktyki stosowane przez małe firmy

image

Jeśli chodzi o zarządzanie środowiskiem, wydaje się, że duże i małe firmy mają zupełnie inne wymagania. Ale prawda jest prosta: Podstawowe działania, które składają się na oba działy ochrony środowiska, są podobne, ale funkcjonują na inną skalę. Mówiliśmy już o tym, czego małe firmy mogą nauczyć się od dużych przedsiębiorstw w zakresie zarządzania emisjami do powietrza. Czego więc duży biznes może nauczyć się od "małego faceta"?

Oto trzy szokująco proste taktyki, które małe firmy stosują prawidłowo, podczas gdy ich więksi odpowiednicy nie spełniają oczekiwań:

Małe firmy starają się uniknąć kar dzięki zgodności z przepisami

Małe firmy naprawdę wiedzą, że grosz zaoszczędzony to grosz zarobiony. Dlatego też nigdy nie znajdziesz dobrze prosperującej małej firmy, która po prostu zakłada, że będzie płacić kary środowiskowe. Zamiast tego inwestują one w sposoby unikania płacenia kar, ponieważ wiedzą, że w dłuższej perspektywie przynosi to lepsze zyski.

Małe firmy byłyby zszokowane, gdyby dowiedziały się, że niektóre duże firmy po prostu zakładają w budżecie ogromne straty każdego roku, ponieważ nie doceniają zgodności z przepisami ochrony środowiska.

Niestety, grzywny środowiskowe nie są czymś, co można (lub powinno się) po prostu załatać pieniędzmi. Uważamy, że płacenie kar środowiskowych jest oznaką nieefektywnych, źle zarządzanych procesów, złego doboru materiałów, a nawet niewystarczających szkoleń. Jeśli więc widzisz kary, to jest to symptom większego problemu - okazja do poprawy efektywności.

Postrzeganie kar jako wbudowanego kosztu prowadzenia działalności gospodarczej to przeoczenie niepieniężnych minusów, które mogą poważnie zaszkodzić Twojej firmie, np:

  • Możesz stracić pozycję preferowanego dostawcy w swoim łańcuchu dostaw.
  • Niezgodność z przepisami niweczy Twoje najlepsze wysiłki marketingowe i może powodować problemy z PR
  • Rynek talentów rekrutujących pracowników preferuje obecnie bardziej ekologiczne miejsca pracy niż te, w których występują znane naruszenia w zakresie emisji zanieczyszczeń do powietrza.

Widzieliśmy z pierwszej ręki, jak niektóre dochodowe firmy odmawiają kupowania od dostawców, którzy mają rekordową niezgodność z przepisami. Niektóre z nich wymagają nawet od swoich dostawców, aby stali się bardziej ekologiczni lub zrezygnowali z pracy w domu.

EFEKTYWNE KOSZTOWO ZARZĄDZANIE ŚRODOWISKIEM

Oprogramowanie do zarządzania środowiskiem ERA jest liderem w zakresie dokładnego raportowania o powietrzu, wodzie i odpadach oraz zarządzania zgodnością. Ta prosta, ujednolicona platforma daje Ci pełny wgląd w Twoje wyniki w zakresie ochrony środowiska i zmniejsza koszty ogólne EH&S o ponad 80%. ERA Environmental dostarcza zaufane i zaprojektowane przez ekspertów oprogramowanie EHS, pomagając osiągnąć całkowitą zgodność z przepisami i wdrożyć strategie zrównoważonego rozwoju.

Zmniejsz koszty ogólne zadań związanych z zarządzaniem powietrzem, wodą i odpadami o ponad 80% w celu drastycznego obniżenia kosztów.

Zautomatyzuj zarządzanieśrodowiskiem - raportowanie, tworzenie KPI, analiza danych, import i dane dotyczące łańcucha dostaw mogą być obsługiwane przez zaawansowaną logikę automatyczną.

Nasza scentralizowana platforma zapewnia doskonałe, bezpieczne zarządzanie danymi i możliwie najdokładniejsze dane dotyczące emisji do powietrza, określone w najdrobniejszych szczegółach.

Małe firmy wyposażają swoich specjalistów ds. BHP w skuteczne narzędzia

W świecie zarządzania danymi środowiskowymi, kuszące może być założenie, że większe jest lepsze. Więcej arkuszy kalkulacyjnych, więcej menedżerów EH&S, więcej raportów... ale w rzeczywistości sukces działu EH&S nie jest mierzony jego wielkością, ale tym, jak efektywnie wykonywane są zadania.

Dlatego właśnie małe firmy są w 100% zdolne do uzyskania certyfikatu ISO 14001 i mogą poszczycić się doskonałymi wynikami w zakresie zgodności z normami, podobnie jak niektóre duże firmy.

Kluczem jest bycie lepszym, a nie większym.

Posiadanie mniejszej ilości zasobów zmusza małe firmy do myślenia w sposób szczuplejszy i bardziej inteligentny. Wiedzą one, że jeden wysoko wykwalifikowany specjalista ds. BHP wyposażony w odpowiednie narzędzia jest lepszym wyborem niż ogromny dział BHP, który jest podatny na problemy z komunikacją i nadmiarowością.

Dodatkowa korzyść: mniejszy zespół BHP kosztuje również mniej.

Narzędzia pozwalają śledzić każdy proces, każdą emisję

Oprogramowanie do zarządzania środowiskiem firmy ERA jest najpotężniejszym dostępnym narzędziem do śledzenia środowiska, umożliwiającym śledzenie emisji z dowolnego procesu lub urządzenia. Zaawansowane modelowanie obiektów i dostosowywanie pozwala na zdefiniowanie dokładnych parametrów dla precyzyjnego raportowania.

Wbudowana funkcjonalność dla każdego typu źródła, w tym najbardziej złożonych konfiguracji z urządzeniami kontrolnymi i systemami ciągłego monitorowania. VOCs, HAPs, VHAPS, GHGs, NOx, SOx, PM i inne zanieczyszczenia kryterialne.

Dokładne obliczenia zaadaptowane bezpośrednio ze sprawdzonych źródeł przemysłowych i organów regulacyjnych. Główna lista chemikaliów zawierająca miliony rekordów śledzących wymagania prawne dla wszystkich Twoich chemikaliów.

Małe firmy znają swoje zobowiązania regulacyjne

Dla małych firm, bycie w zgodzie z przepisami ochrony środowiska może być dosłownie sprawą życia lub śmierci.

Postawa "toniesz lub płyniesz " oznacza, że małe firmy są mniej skłonne do popadania w samozadowolenie z powodu terminów raportowania lub przestrzegania warunków pozwoleń.

Zbyt często widzimy duże firmy w naprawdę trudnych sytuacjach zgodności, które po prostu poddają się w obliczu dziesiątek zezwoleń i raportów.

Trzymają kciuki i mają nadzieję, że EPA nie zauważy lub - co gorsza - przekonują siebie, że kwalifikują się do zwolnienia i powołują się na ignorancję wobec rzeczywistości regulacyjnej.

Niektórzy nawet po prostu przestają próbować spełnić pewne warunki i wchłonąć wynikające z tego grzywny, ponieważ koszt grzywny wydaje się być mniej uciążliwe niż utrzymanie zgodności.

Jest to strategia przegrywająca.

Ignorowanie wymogów zgodności z przepisami może doprowadzić do sytuacji, w której kary będą jeszcze większe, gdy w końcu zostaniesz skontrolowany.

Nie jest więc niespodzianką, że jedną z najlepszych rzeczy, jaką duża firma może naśladować małe firmy, jest ich podejście do zgodności.

Duży biznes musi wykorzystać te same obawy, które motywują małych przedsiębiorców.

OPROGRAMOWANIE, KTÓRE DOSTOSOWUJE SIĘ DO CIĄGLE ZMIENIAJĄCEGO SIĘ KRAJOBRAZU

ERA Environmental Management Solutions wierzy w dostarczanie narzędzi, których zakłady potrzebują w każdej chwili, aby poradzić sobie z wieloma czynnikami i przepisami mającymi wpływ na Twoją firmę. To właśnie dlatego firma ERA Environmental nigdy nie stosowała wersjonowania w swoim modelu oprogramowania. Jest to stanowisko firmy ERA, że oprogramowanie do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) nigdy nie powinno być wersjonowane. ERP musi być aktywnie aktualizowane, aby nadążyć za potrzebami Twojej firmy.

Poznaj sekrety tego, jak automatyzacja danych może poprawić Twoją wydajność środowiskową i wyeliminować zbędną pracę.