7 wskazówek, które pomogą obniżyć koszty etykiet

image

Niezależnie od tego, czy pracujesz w małym uniwersyteckim laboratorium badawczym, czy w dużej firmie farmaceutycznej, oszczędzanie pieniędzy jest Twoim priorytetem. Obejmuje to również oszczędzanie na małych wydatkach, takich jak etykiety, które z czasem mogą się sumować. Niestety, oszczędzanie pieniędzy nie jest tak proste, jak naciśnięcie przycisku. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, których możesz przestrzegać, aby utrzymać koszty etykiet na niskim poziomie i ograniczyć wydatki przy wyborze idealnego rozwiązania do etykietowania.

#1 - Rozmiar etykiety

Wymiary etykiety decydują o jej koszcie. Jeśli więc nieco mniejsza etykieta nadal może pomieścić wszystkie niezbędne informacje, zachowując przy tym przejrzystość i czytelność, zmiana może przynieść znaczne oszczędności.

#2 - Koszt koloru

Stosowanie kolorów na etykietach może zwiększyć koszty. Dlatego tam, gdzie to możliwe, staraj się używać kolorów oszczędnie, stosując zamiast nich wysokiej jakości czarno-białe obrazy. Ponadto, jeśli kolor jest wymagany, używaj dwóch jaskrawych lub kontrastujących kolorów, aby przyciągnąć uwagę. Mogą one przyciągać uwagę w podobnym stopniu, co etykiety pełnokolorowe, ale za ułamek kosztów.

#3 - Zamówienia zbiorcze

Zwiększenie wielkości zamówienia może obniżyć koszt jednostkowy każdej etykiety, choć nie zawsze jest to opłacalne, po części ze względu na problemy z przechowywaniem. Jednym ze sposobów na skorzystanie z rabatów, jakie dają większe zamówienia, bez magazynowania większej ilości etykiet, niż jest to potrzebne, jest złożenie zamówienia zbiorczego. Pozwala to na złożenie długoterminowego zamówienia u producenta na określoną ilość etykiet po uzgodnionej cenie. Producent może następnie wysyłać etykiety do klienta w ustalonych odstępach czasu, dostarczając tylko taką liczbę etykiet, jaka jest potrzebna, ale przy niższym koszcie jednostkowym.

dokumenty

#4 - Wybierz drukarkę

W przypadku drukowania etykiet we własnym zakresie, wybór drukarki może również wpłynąć na ogólny koszt rozwiązania do etykietowania. Jeśli zamierzasz drukować tylko kilka etykiet dziennie, najlepszym rozwiązaniem, w zależności od zastosowania, może być drukarka DYMO. Jednak w przypadku drukowania większych ilości etykiet lub w trudnych warunkach, takich jak zanurzenie w środkach chemicznych lub wysoka temperatura, lepszym rozwiązaniem pod względem kosztów będzie drukarka termotransferowa, która jednocześnie zapewni najwyższą wytrzymałość i jakość.

#5 - Poznaj swoją drukarkę

Upewnienie się, że używasz optymalnych ustawień drukarki, zagwarantuje Ci maksymalną jakość druku. Niezależnie od tego, czy chodzi o użycie odpowiedniego ustawienia zaczernienia, czy też o właściwe wyrównanie wydruku na etykietach, upewnienie się, że ustawienia są prawidłowe, zabezpieczy nas przed koniecznością ponownego drukowania etykiet. Konieczność ponownego drukowania nawet 1 z każdych 20 etykiet może zwiększyć koszty o 5%.

#6 - Przechowuj etykiety

Właściwe przechowywanie etykiet usprawni ich przetwarzanie, zwiększy wydajność i wydłuży okres ich użytkowania, a tym samym obniży koszty. Zalecane jest miejsce o umiarkowanej temperaturze i wilgotności; etykiety powinny być przechowywane na półce lub w szafce, a nie na podłodze. Ułatwi to obsługę i pomoże chronić etykiety przed potencjalnymi uszkodzeniami (np. wodą i uszkodzeniami mechanicznymi).

#7 - Korzystaj z darmowych zasobów

Producenci etykiet udostępniają filmy wideo, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i blogi, aby upewnić się, że wybrałeś właściwą etykietę. W razie wątpliwości mogą oni również dostarczyć bezpłatne próbki swoich etykiet, umożliwiając przetestowanie ich przed zakupem. Jeśli wszystko inne zawiedzie, oferują również dostęp do kompetentnego i doświadczonego personelu pomocniczego, który pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.